Data publikacji: 04.05.2015 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ubezpieczyciel lepszy od szwagra Kategoria: transport, ekonomia/biznes/finanse
Agent ubezpieczeniowy, rodzina czy infolinia ubezpieczyciela – do kogo dzwonisz w przypadku stłuczki? Kiedy Twój samochód stoi rozbity na środku ulicy, chcesz jak najszybciej uzyskać skuteczną pomoc. Podpowiadamy, gdzie jej szukać.
Agent ubezpieczeniowy, rodzina czy infolinia ubezpieczyciela – do kogo dzwonisz w przypadku stłuczki? Kiedy Twój samochód stoi rozbity na środku ulicy, chcesz jak najszybciej uzyskać skuteczną pomoc. Podpowiadamy, gdzie jej szukać.
Stłuczka to ogromny stres dla każdego kierowcy. Dlatego odruchowo wybieramy telefon do kogoś zaufanego. Z sondażu zrealizowanego przez instytut MillwardBrown na zlecenie TUiR „WARTA” S.A. wynika, że tuż po stłuczce co trzeci kierowca kontaktuje się z agentem, u którego wykupił ubezpieczenie. 29% osób woli kontakt z kimś z rodziny. Tylko 23% ankietowanych w pierwszej kolejności dzwoni do telefonicznego centrum obsługi klienta. Dlaczego tak rzadko kontaktujemy się z naszym towarzystwem ubezpieczeniowym?
Wsparcie w standardzie
– Choć coraz częściej nawet do polisy OC dołączany jest pakiet assistance gwarantujący holowanie po wypadku, to wciąż nie jest to rynkowy standard. Część osób po prostu nie ma więc odpowiedniego ubezpieczenia. Z kolei, ci którzy je mają, w stresie związanym ze stłuczką często zapominają o płynących z tego uprawnieniach. Dzwonią więc po pomoc do kogoś z rodziny lub przyjaciół, bo nie wiedzą, co robić. Tymczasem, mając odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy, można uzyskać profesjonalną poradę i pomoc ubezpieczyciela – mówi Bartosz Olszycki, z biura Rozwoju Produktów Komunikacyjnych Warty.
Na przykład pakiet Warta OC Komfort, gwarantuje bez dodatkowych opłat kompleksową pomoc po wypadku. Specjalnie przeszkoleni konsultanci assistance dyżurują w Centrum Obsługi Klienta Warty przez cały tydzień, 24 godziny na dobę. Kierowca może od razu po wypadku zadzwonić, a konsultant podpowie mu krok po kroku, co ma dalej robić. Jeśli będzie taka potrzeba zorganizuje też pomoc holownika. Podpowie także, gdzie znaleźć dobry warsztat czy parking strzeżony.
Łatwo o szerszą pomoc
Na taki serwis może liczyć każdy posiadacz OC Komfort, bez względu na to, czy jest sprawcą wypadku czy poszkodowanym. Można też dokupić szersze warianty assistance i zapewnić sobie wsparcie nie tylko po wypadku, ale też między innymi w razie awarii pojazdu, braku paliwa czy przedziurawienia opony. Warta jako jedno z niewielu towarzystw na rynku, pomaga posiadaczom assistance w wariantach Standard, Złoty i Złoty+, bez względu na to ile lat ma ich samochód. Dlatego aż 26 lat miał najstarszy samochód holowany przez Wartę po awarii na drodze
– Przeciętny czas oczekiwania na pomoc drogową w mieście to nie więcej niż 30 minut, a poza miastem około 40 minut – podaje Jarosław Nowak, z Wydziału Assistance Warty. – Warto więc wybierać pakiety ubezpieczeniowe, zawierające usługi assistance i po wypadku dzwonić bezpośrednio do ubezpieczyciela. W większości przypadków będziemy w stanie udzielić pomocy szybciej niż tytułowy szwagier – dodaje.
Do kogo najczęściej zgłaszamy się w przypadku stłuczki? Różne reakcje kobiet i mężczyzn.
Reakcja kierowców jest zróżnicowana także ze względu na płeć. Kierowcy-kobiety najpierw szukają wsparcia u członków rodziny (48%), a tuż potem u swojego agenta ubezpieczeniowego (27%). Dopiero w dalszej kolejności (15%) kontaktują się z centrum obsługi klienta ubezpieczyciela. Kierowcy-mężczyźni kontaktują się w pierwszej kolejności z agentem (34 %), a w drugiej z infolinią ubezpieczyciela (27%).
Więcej szczegółów w załączonej grafice. źródło: Biuro Prasowe Grupa WARTA Załączniki: Hashtagi: #transport #ekonomia/biznes/finanse