Szukając ubezpieczenia OC powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na koszt zawarcia polisy. Wynika to z faktu, iż zakres ochrony OC komunikacyjnego jest uregulowany ustawowo i we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych jest identyczny. Po co więc przepłacać? Ubezpieczenia OC nie kupujemy bezpośrednio dla siebie, choć zdejmuje z nas odpowiedzialność materialną za spowodowane przez nas szkody. Będzie niezbędne kiedy to my spowodujemy kolizję lub wypadek. Ubezpieczenie OC komunikacyjne nie pokrywa kosztów naprawy naszego auta, tylko auta osoby poszkodowanej.
Akademia mfind, serwis o ubezpieczeniach, wspólnie z multiagencją AB Port przygotował ranking cen OC w największych polskich miastach z podziałem na poszczególnych ubezpieczycieli. Które regiony i towarzystwa ubezpieczeniowe są najtańsze?
Cena OC zależy od miejsca rejestracji samochodu!
Wysokość składki OC jest zależna od danych samochodu oraz jego właściciela, a także – o czym nie każdy wie – od miejsca rejestracji auta. Okazuje się, że niektóre polskie miasta są znacznie droższe od innych. Dlaczego? Po prostu w dużych metropoliach takich jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań po ulicach jeździ więcej samochodów, a co za tym idzie – ma miejsce więcej wypadków. Oznacza to wyższą tzw. szkodowość. Oszczędzić na polisie mogą natomiast mieszkańcy m.in. Rzeszowa, Kielc i Lublina. Dokładne zestawienie średnich oraz najniższych cen OC w poszczególnych miastach prezentuje poniższa infografika.
Z raportu wynika, że aż w 14 z 18 zbadanych miast, najtaniej ubezpieczenie OC można było kupić w Proama. W pozostałych czterech miejscowościach najkorzystniejsze oferty przedstawiło Liberty Direct. Bardziej zróżnicowane wyniki odnotowano w przypadku najdroższych ubezpieczycieli. W ośmiu miastach najwięcej za OC zapłacić trzeba było w Generali, w sześciu – w HDI, w trzech – w Interrisk, a w jednym – w Hestii.
Wysokość składek (stan na luty 2014 r.) została zbadana w 10 towarzystwach ubezpieczeniowych na przykładzie żonatego 30-letniego kierowcy, posiadającego prawo jazdy od 2004 r., od 7 lat jeżdżącego bezszkodowo fordem Focusem z 2008 r. o mocy 100 KM i pojemności 1,6 l.
Szczegółowe zestawienie cen u poszczególnych ubezpieczycieli i informacje o tym, jak zarejestrować samochód w tańszym mieście, znajdziesz w artykule Akademii mfind.
Mfind to firma oferująca nowatorskie i najnowocześniejsze rozwiązania na rynku ubezpieczeniowym w Polsce.
Mfind to projekt zakładający powstanie nowoczesnej porównywarki ubezpieczeniowej z doskonałą obsługą klienta, pełną ofertą towarzystw ubezpieczeniowych i konkurencyjnymi cenami, a także Akademia mfind – serwis z darmowymi, profesjonalnymi poradami ubezpieczeniowymi, dający możliwość zadania ekspertowi dowolnego pytania.
O mfind
Mfind to firma oferująca nowatorskie i najnowocześniejsze rozwiązania na rynku ubezpieczeniowym w Polsce.
Mfind to projekt zakładający powstanie nowoczesnej porównywarki ubezpieczeniowej z doskonałą obsługą klienta, pełną ofertą towarzystw ubezpieczeniowych i konkurencyjnymi cenami, a także Akademia mfind – serwis z darmowymi, profesjonalnymi poradami ubezpieczeniowymi, dający możliwość zadania ekspertowi dowolnego pytania.
Założyciele mfind
Bartłomiej Roszkowski – doświadczony w branży mediów cyfrowych i nowoczesnych technologii założyciel NetPress Digital i Nexto.pl – lidera sprzedaży książek i prasy elektronicznej, wyróżnionego jako jeden z najlepszych sklepów internetowych w Polsce przez portal Money.pl. Od 2013 współtworzy i jest członkiem zarządu mfind – nowatorskiego serwisu ubezpieczeniowego, oferujacego najnowocześniejsze na rynku rozwiązania. Studiował prawo i administrację oraz zarządzanie i marketing/e-biznes na Uniwersytecie Warszawskim. W wersji ekstremalnej uprawia wspinaczkę, snowboard i nurkowanie.
Bartosz Salwiński – od 1997 roku zawodowo związany z rynkiem ubezpieczeń. W 2002 r. współtworzył AB Port – multiagencję specjalizujacą się w ubezpieczeniach majątkowych i komunikacyjnych, uznawaną za jedną z najprężniej działających w województwie mazowieckim, wielokrotnie nagradzaną i wyróżnianą. Współzałożyciel i członek zarządu mfind – nowatorskiego serwisu ubezpieczeniowego, oferujacego najnowocześniejsze na rynku rozwiązania. Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Ukończył także szkołę muzyczną – gra na skrzypcach, fortepianie i klarnecie. W 2012 r. opłynął jachtem Spitsbergen przez cieśninę Hinlopen – było to czwarte takie dokonanie w historii Polski.
Artur Żuliński – jest założycielem jednej z największych w kraju multiagencji ubezpieczeniowych AB Port, której zaufało ponad 300 tys. klientów oraz byłym menedżerem Orkiestry Symfonicznej „Promenada”. Współzałożyciel i członek zarządu mfind – nowatorskiego serwisu ubezpieczeniowego, oferującego najnowocześniejsze na rynku rozwiązania. Studiował zarządzanie i marketing oraz finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej, włada czterema językami – angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i niemieckim. Podróżnik, żeglarz, pilot, ratownik, pasjonat sportów ekstremalnych. Pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który bez dokumentów przewozowych przeprowadził autokar turystów z Grecji do Polski.